Undīne Būde

Undīne Būde ir absolvējusi LU Bioloģijas fakultāti, kā arī Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) biznesa vadības maģistra programmu (MBA).

Vairāk nekā divdesmit gadus Undīne bijusi aktīva uzņēmu veidošanā un attīstībā, kā arī sabiedriskajā darbā, dibinot, attīstot un pārvaldot vairākas sabiedriskās un profesionālās sabiedriskās organizācijas.

2000. gadā dibinājusi Latvijas Zaļo punktu un ilgus gadus veltījusi lai attīstījusi šo organizāciju un tādejādi veidotu uzņēmēju un sabiedrības izpratni par resursu taupīšanu, ražotāju brīvprātīgo atbildību un otrreizējo pārstrādi. Undīne no 2000.gada ir bijusi LZP  valdes priekšsēdētāja un  padomes priekšsēdētāja. Latvijas Zaļais punkts ir pirmā ražotāju atbildības organizācija Latvijā, pašlaik tai ir vairāk nekā 2500 sadarbības partneru.

Undīne ir viena no polimēru pārstrādes uzņēmumu dibināšanas  iniciatorēm Latvijā. Kopā ar biznesa partneriem ir izveidoti  uzņēmumi  A/S PET Baltija un SIA Eko PET, attīstīts PE un  PP pārstrādes uzņēmums Nordic Plast. PET Baltija 18 gadu laikā no jaunuzņēmuma ir kļuvusi par Ziemeļeiropas lielāko PET pudeļu pārstrādes un PET ražošanas uzņēmumu. Darbības gados A/S Eco Baltia guvusi lielu pieredzi gan jaunuzņēmumu, gan lielu organizāciju vadībā (darbs AS Eco Baltia Padomē).

Undīne ir darbojusies kā BICG (Baltic Institute of Corporate governance, www.bicg.eu) valdes locekle, kā arī mācījusies BICG  kursos. Ilgus gadus vadījusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (www.gaisma.lv) valdi.