Vecums Nav Šķērslis II

Projekts “Vecums nav šķērslis II” ir turpinājums projektam “Vecums nav šķērslis”, kurš tika realizēts 2017.-2019. gadā. Šajā projektā iesaistītas jau 10 partneru organizācijas no 3 Baltijas valstīm. Projekta vispārējais mērķis ir paplašināt senioru iespējas apgūt jaunas zināšanas un prasmes mūža garumā. Projekta gaitā tiks izstrādāti mācību materiāli par 10 sekojošām tēmām:

  1. Vecāka gadu gājuma cilvēku problēmas, kuras izsauc “sudraba” ekonomikas prasības. Finansiālā neatkarība, spēja sabalansēt savu budžetu
  2. Digitālo tehnoloģiju uzmantošana, dators, planšetes un viedtālruņi. Sociālie tīkli, drošība internet. Kā digitalizēt vecas fotogrāfijas un sakārtot tās albūmos, pievienot informāciju.
  3. Sociālā aktivitāte, pilsoniskā sabiedrība, sabiedriskas organizācijas izveidošana un vadība. Brīvprātīgais darbs, sociālā atbalsta tīklu izveidošana. Sociālā aktivitāte – senioru iespēja.
  4. Kāpēc mums vecumdienās nepieciešams trenēt atmiņu un kā to izdarīt? mūžizglītībai.
  5. Izometriskie vingrinājumi. Veselība no fizioterapeita viedokļa. Pašmasāža, nūjošana, vingrošana.
  6. Pastaiga pa pilsētu – maršruta karte, interesantas vietas, darba laiki, cenas, stāsti, gida pakalpojumi. Pilis, muižas, baznīcas, kultūras objekti.
  7. Gatavs aiziet, lai dzīvotu. Praktiskie, sociālie un garīgie aspekti. Komunikācija starp dažādām paaudzēm – kā mazināt nesaprašanos?
  8. Juridiskās pamatzināšanas – likumi, cilvēka tiesības, patērētāju aizsardzība, ka mazināt risku kļūt par krāpšanas upuri?
  9. Pamatzināšanas par veselibas aizsardzību.
  10. Dzimtas koka veidošana